Rząd centralny szantażował Katowice?


Czytając ostatni felieton Jerzego Gorzelika (Metropolitarne porażki w Dzienniku Zachodnim) natrafiłem na sugestię szantażu, jakiego dopuścił się były wicepremier Grzegorz Schetyna wobec miasta Katowice. Sprawa dotyczyła centrum badawczego IBM, o którą starały się Wrocław i Katowice. Groźby zablokowania dotacji były na tyle realne, że Piotr Uszok widocznie skulił głowę i poszedł do kąta. Niech żyje centralna ideologia, niech żyje dyktatura centralizmu!

To, że były naciski, jest raczej sprawą oczywistą. Nasuwa się więc pytanie, czy nie warto powołać naszej regionalnej komisji od spraw nacisków. Inną kwestią jest, że zapowiadana szumnie ustawa metropolitarne obejmie tylko nasze gigantyczne miasto stołeczne. Dzięki temu „perła Europy Środkowo-Wschodniej” otrzyma dodatkowe fundusze na to, by być jeszcze piękniejszą. A dołożymy się do tego my wszyscy.

Niestety już mogę przewidzieć, że regionalna elitka nie tupnie nóżką, nie podniesie głosu, a na jej twarzy nie uświadczymy grymasu. Mimo że plują jej w twarz, udaje, że pada deszcz.

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Rząd centralny szantażował Katowice?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s