Ślązacy muszą odeprzeć niebezpieczeństwo ze strony PiS, PO i polskich nacjonalistów


wstydiporazka2

Dziś doszło w polskim sejmie do rażącego pogwałcenia sprawy śląskiej. Połączone Komisje Administracji i Cyfryzacji, Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych na wniosek Prawa i Sprawiedliwości przekazały ustawę uznającą Ślązaków za grupę etniczną a ich język za język regionalny do ponownego rozpatrzenia w podkomisji. Krok ten najprawdopodobniej zamroził proces prawnego uznania śląskich aspiracji na kilka lat.  Prawo i Sprawiedliwość​ ujawniło ponownie swoją wrogość do Śląska, Ślązaków i śląskości. Platforma Obywatelska​ kolejny raz udowodniła, że w obronie śląskich spraw do niczego się nie nadaje.

W związku z kryzysem migracyjnym nacjonaliści z ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, od Kukiza i Korwina nakręcają spiralę nienawiści i ksenofobii. Potomkowie emigrantów zarobkowych, którzy przybyli do nas po 1945 roku, oraz sąsiedzi z Zachodniej Małopolski organizują na Górnym Śląsku marsze antyimigracyjne. Zaczadzeni rasizmem i ksenofobią, krzyczą „Precz z Arabami”, choć Ci do Polski i na Śląsk nie ciągną, a jeśli zostaną przez Brukselę rozlokowani, szybko do Niemiec uciekną.

Dwie partie establishmentowe, w tym jedna sympatyzująca z nacjonalistami, stały się obce sprawie śląskiej. Wobec wzrostu nastrojów antyimigranckich zdrowy rozsądek zaczynają tracić nawet sami Ślązacy. Miejmy bowiem na uwadze, że  kiedy dziś polscy narodowcy wrzeszczą „Won z Arabami”, już jutro będą krzyczeć, że dla nas nie ma tu miejsca.

Żyjemy w trudnych czasach. Są one zadziwiająco podobne do tych, które przeżywaliśmy już na Śląsku. Wówczas nasze rodziny i nasz region  obrywały najbardziej. Dziś musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy dalej być przedmiotem w rękach PO, PiS i polskich nacjonalistów, czy też będziemy podmiotem, który zdoła odeprzeć różnorakie zagrożenia z ich strony.

Jedyną skuteczną obroną jest posiadanie własnej reprezentacji w parlamencie RP. Musimy postawić na opcję otwartego, różnorodnego i tolerancyjnego Górnego Śląska. Dlatego nie dajmy się rozbić pomiędzy PiS a PO, nie dajmy się zwieść populistom od Kukiza czy Korwina. Nie sprzedajmy naszej sprawy bankowcom i technokratom z Nowoczesnej PL. Bądźmy Zjednoczeni dla Śląska​.

logo2

Reklamy

9 myśli w temacie “Ślązacy muszą odeprzeć niebezpieczeństwo ze strony PiS, PO i polskich nacjonalistów”

 1. PiS ci przeszkadza? Boisz się czegoś? Bo jeżeli masz coś na sumieniu to słusznie powinieneś się bać. I PiS nie jest wrogiem Śląska i Ślązaków a jedynie hanyskiego ścierwa, które z pełną premedytacją próbuje wewnętrznie zdezintegrować Państwo Polskie. Przed wojną takie gnidy postawiło by się przed sądem za zdradę stanu. I jest bardzo wielka szansa, że tego typu czasu wrócą już za miesiąc.

  1. Uderz w stół a nożyce się odezwią.Typowy pisowski dyskurs pełny pomówień i świadczący o totalnym fanatyzmie zwolennika PiS. Przeszkadza mi i PiS i PO, jesteście tacy sami. To porównanie boli partyjniaków, ale jest właściwe z punktu widzenia Śląska i Ślązaków.

   1. Boisz się ścierwo bo skończy się pobłażanie i nieudolność dla separatystów próbujących zdestabilizować wewnętrznie Państwo Polskie. I właśnie ta postawa PiS będzie najlepszym przykładem, że oni diametralnie różnią się od PO

    1. Ach, cóż za wysokich lotów odpowiedź świadcząca o poziomie osoby. PiS i PO to dokładnie takie same partie po „jednych pieniądzach”. Jedynie zwolenników pochodzących z marginesu społecznego, o niskiej kulturze i braku podstaw w wykształceniu PiS ma trochę więcej. Ot, taka różnica.

    2. Wy zdestabilizowaliscie Slask dostatecznie a tera opuscie nasza ziemie POLE GO HOME, RAUS AUS Schlesien

  2. Ty polska Kurwo po co pisdzesz na Slaskim forum, ze co ze racja stanu tak my Slazacy tez mamy racje stanu swoja wlasna a wam nic do tego jestescie okupamtami i uzurpatorami na tej ziemi wast trzeba stad usunac, to nie wasza ziemia nigdy nie byla

 2. Jak czytam takie kretynizmy to myślę jednak ,że to zwykła polityczna manipulacja bo nikt nie był by chyba taki głupi by powiedzieć tyle bzdur w tak krótkim tekście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s