Polski komunistyczny obóz koncentracyjny w Świętochłowicach

Jeśli zmuszą nas do milczenia, prawda zginie


Warszawski Sejm przyjął w piątek skandaliczną nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Na jej podstawie nie będzie można mówić o polskich zbrodniach dokonywanych na mniejszych wspólnotach m.in. Warmiakach, Mazurach, Słowińcach, Łemkach, Kaszubach czy Ślązakach. Dlatego na tych ostatnich spada moralny obowiązek obrony pamięci historycznej i samej Konstytucji RP.

Artykuł art. 55a znowelizowanej ustawy brzmi

1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej,  podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367),  lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

Pierwszy fragment nie budzi kontrowersji. Nie można oskarżać Polaków o działania popełnione przez III Rzeszę. Drugi woła o pomstę do nieba. W imię polskiego narodu dokonywano mordów przed drugą wojną światową, w czasie niej i po niej. Dziś pod groźbą kary więzienia chce zamknąć się usta tym wspólnotom pamięci, które z rąk Polaków i pod flagą biało-czerwoną doznawały krzywd. Wykorzystując państwowy aparat przymusu chce zamknąć się nam usta. Nie można na to pozwolić.

Jest jeszcze jeden aspekt haniebnej nowelizacji ustawy o IPN. Wyżej cytowany fragment jest ewidentnie sprzeczny z ustawą zasadniczą. Odbiera się nam konstytucyjną wolność do wyrażania swoich poglądów (wolność słowa) oraz przeczy równości wszystkich obywateli. Gdzie znowu podziali się obrońcy konstytucji?

Nacjonaliści rządzący w Warszawie dobrze wiedzą, że milczenie zabija prawdę. Czystki etniczne na kresach wschodnich dokonywane przed 1939 roku i na kresach zachodnich po 1945 są faktem. Polskie komunistyczne obozy koncentracyjne po II wojnie światowej również są czymś oczywistym. Kiedy Mazurów, Warmiaków, Słowińców nie ma wśród polskiej wspólnoty obywatelskiej, odpowiedzialność za prawdę spada na nas, Ślązaków.  Trzeba przeciwstawić się polskiej, nacjonalistycznej dyktaturze pamięci, nawet jeśli mamy być za to skazywani na więzienie.

Reklamy

3 myśli w temacie “Jeśli zmuszą nas do milczenia, prawda zginie”

  1. PRL nie był państwem polskim z woli narodu. Komuniści sprawowali władzę z nadania Sowietów i w ich interesie. Z pretensjami do mocodawców.

  2. Swobodne godanie o „polskich zbrodniach” ma przykryć zbrodnie Niemców i Ślązaków też, czyż nie, Panie Maras (jakie trafne przezwisko.nazwisko/nick) !

  3. „…wbrew faktom…”. A fakty były takie , że w imieniu narodu polskiego i według polskich przepisów , wsadzano do obozu w Zgodzie Ślązaków.I to nie podlega dyskusji.Można przeinaczać , można gmatwać , ale fakt pozostaje faktem. A z faktami podobno się nie dyskutuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s