Paulini nie chcą promocji w kampanii Śląskiego


Przyznam, że z wielką satysfakcją przeczytałem w emetro.pl, że Jasna Góra odmówiła udziału w akcji reklamowej Woj. śląskiego. Tym samym, wizerunek klasztoru nie znajdzie się na plakatach promujących województwo. Wreszcie tym unifikatorom ktoś przytarł nosa! Zdziwieni urzędnicy jak zwykle nie wiedzą o co chodzi. No cóż, po dziesięciu latach obowiązywania nowego podziału administracyjnego, mało kto wie o co chodzi. Wychodzą teraz błędy jakie popełniono przy wyznaczaniu granic regionów.

Woj. Śląskie powstało w wyniku kooptacji do Woj. katowickiego województw częstochowskiego i bielskiego. W ten sposób dla całej Polski woj. Śląskie stało się Śląskiem. Jednak dla mieszkańców tej administracyjnego bubla Śląskie nigdy nie będzie Śląskiem, o czym dali znać rządzącej regionem elicie Paulini z częstochowskiego wzgórza.

Żadne akcje reklamowe nie przyniosą skutku. Niespoistość historyczna, kulturowa tych subregionów województwa śląskiego sprawia, że wspólna strategia promocyjna zawsze będzie skazana na klęskę.

-, Jasna Góra odmówiła Ślązakom, 5 maja 2009 r., Metro

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s